Mateřská škola

Budova mateřské školy byla postavena v roce 1922. Kapacita byla v té době 35 míst. Používala se též jako Orlovna. Na podzim roku 1951 byla zahájena adaptace tohoto domu a zároveň přístavba další části mateřské školy. Mateřská škola zahájila provoz 15. února 1954 s počtem dětí 42. Následně byla nuceně kapacita školky snížena na 35 dětí. Budova mateřské školy byla v roce 2011 zateplena. V roce 2013 byla kapacita stavebními úpravami opět navýšena na 44 míst. V současné době je kapacita plně využita.

Mateřská škola je součástí právního subjektu Základní školy Moravské Bránice, avšak sídlí v jiné budově. V budově mateřské školy nalezneme dvě třídy, šatny, sociální zařízení, jídelnu, kuchyň, dále také kancelář vedoucí jídelny. K nepřímé činnosti mají učitelky k dispozici další pracovnu. Součástí budovy je zahrada s herními prvky. Mateřská škola je umístěna v klidném prostředí uprostřed  vesnice, přístup k ní je možný autem či pěšky, avšak hlavní silnice nevede bezprostředně kolem budovy školy. V blízkém okolí školy je hezká příroda vhodná k vycházkám a pobytu dětí venku.